8. ročník závodu Javornický Off Road – Zálesí 2006.

O víkendu 23. a 24. září 2006 se uskutečnil již 8.ročník závodu Javornický Off Road – Zálesí 2006. Tento ročník byl ve znamení mnoha úprav a změn. Největší z nich byla skutečnost, že celý závod se jel ve třech skupinách, vozidla byla do jednotlivých skupin rozdělena podle rozvoru náprav.
Přibylo také několik nových soutěží a počet přihlášených posádek dosáhl historického maxima. Celkem se zúčastnilo 44 posádek.
Zahájení závodu proběhlo již tradičně na náměstí v Javorníku a odtud se posádky přesunuli na závodiště nad vesničkou Zálesí. Tady probíhaly jednotlivé soutěžní sekce a protože počasí závodům přálo bylo se na co dívat....

Další informace: ZDE

Fotky z tohoto ročníku jsou ZDE.


7. ročník závodu Javornický Off Road – Zálesí 2005.

O víkendu 24. a 25. září 2005 se uskutečnil již 7.ročník závodu Javornický Off Road – Zálesí 2005. O tom, že už se nejedná o bezvýznamný závod místního charakteru svědčí skutečnost, že hlavními partnery a generálními sponzory letošního ročníku byli kromě Města Javorník, firma LIBROS Ostrava a výrobce pneumatik MATADOR Púchov. Závod zahájil starosta města pan Jiří Štrajt. Po zahájení závodu se posádky se svými vozy přesunuly z náměstí v Javorníku na závodiště nad vesničku Zálesí......

Další informace: ZDE

Fotky z tohoto ročníku jsou ZDE.


Posádky Javornického Off Road Temu se účastnily
Extrem Truck Trialu v Mohe
lnici
 

Ve dnech 21. a 22.května 2005 se uskutečnil v Mohelnických lomech další závod Extrém Truck Trialu. Tak jako v loňském roce se letošního ročníku zúčastnily dvě posádky našeho  Spolku příznivců Off Road v Javorníku. Byli to Tomáš Janků a Jan Fibinger na voze ARO 240 D a Jiří Sedlák a David Kotas na voze ARO 461 D.

 

 

Více informací a fotek naleznete v sekci SPOLEK


JAVORNICKÝ OFFROAD 2004 - 6. ROČNÍK

O víkendu 4. a 5. září 2003 se uskutečnil již 6.ročník závodu Javornický Off Road – Zálesí 2003. Na startu letošního ročníku se sešel rekordní počet startujících. Celkem 19 posádek, z toho 3 posádky z Polska a jedna z Německa. Závod zahájil v sobotu na náměstí v Javorníku starosta města Petr Polášek. Po zahájení závodu a slavnostním startu se posádky se svými vozy přesunuly na závodiště do malebné vesničky Zálesí. Počasí závodům přálo, po oba dva dny bylo pěkně.

První den závodu byl zahájen časovkou doplněnou střelbou za vzduchovky a hodem oštěpu na cíl. První soutěž časovku vyhrála posádka č.17 Dopita Martin a Zetocha Petr z pořádajícího Off Road Teamu Javorník. Opět, jako v loňském roce, první soutěž zkazila posádka č.8 Janků Tomáš a Fibinger Jan a skončila až na posledním 19.místě. Po časovce bylo startovní pole rozděleno na dvě skupiny a závod pokračoval trialovými sekcemi. Po páté soutěži se opět obě skupiny startujících spojily, aby v dalších soutěžích pokračovaly společně. Šestou soutěží byla jízda zručnosti, kdy posádky část trasy absolvovali na kole ale ne ledajakém. Mělo opačné řízení. Když se řidítka natočily vlevo kolo se natočilo opačně tedy vpravo. Sobota byla potom zakončena dvěma soutěžemi a to pomalým couváním a couváním u Čertova buku. Po prvním dnu byla v čele posádka č.7 Sasaga Piotr, Sasaga Pawel z Polska s náskokem 6 bodů před posádkou č.19 Voldán Petr, Paterová Kateřina z Olomouce a 16 bodů před třetí posádkou č.15 Hebelka Jindřich, Musil Radek z Brna. Loňský vítěz hlavního závodu Janda Lukáš s novým spolujezdcem Grygárkem Zdeňkem byl po prvním dnu na 8.místě se ztrátou 38 bodů na vedoucí posádku. Posádka, která v loni vyhrála volný závod, Janků Tomáš a Fibinger Jan byla po prvním dnu na 7.místě se ztrátou 37 bodů na vedoucí posádku. Účastník letošního Extrém Trucjk Trialu v Mohelnici Sedlák Jiří z pořádajícího Off Road Teamu Javorník byl po prvním dnu závodů s novým spolujezdcem na 5.místě. Sobotní klání bylo poznamenáno odstoupením posádky č.9 Toch Zbigniew, Toch Roch pro poruchu jejich vozu.

Druhý den závod pokračoval dalšími trialovými sekcemi. Také se jelo největší lákadlo závodu a to trialová sekce bažina. Přesto, že pěkné počasí ovlivnilo příznivě náročnost tratě, pro některé posádky byly nástrahy bažiny k nepřekonání a tak 10 posádek sekci nedokončilo. Pěkný výkon předvedla v bažině posádka č.15 Hebelka Jindřich, Musil Radek, která projela bažinu s čistým štítem – bez trestného bodu a to se ještě nikomu v uplynulých ročnících nepodařilo. Závěr závodu tvořila druhá letošní novinka – slepá jízda. Řidič se zavázanýma očima musel podle pokynů spolujezdce projet v mírném svahu brankami. Závěr závodu, tak jako v loni, tvořil krátký sprint.

Vítězem závodu, po velkém výkonu v nedělních soutěžích, kdy z pěti soutěží vyhrála čtyři, se stala posádka č. 15 Hebelka Jindřich, Musil Radek z Brna před posádkou č. 7 Sasaga Piotr, Sasaga Pawel z Polska a posádkou č.19 Voldán Petr, Paterová Kateřina z Olomouce. Kdo se přišel na letošní ročník podívat, určitě nelitoval, protože se opravdu bylo na co dívat.

Další informace: ZDE


Fotky z tohoto ročníku jsou ZDE.
 


Příprava závodu Javornický Off Road – Zálesí 2004 vrcholí. Dnes v úterý 31.08.2004 se uskutečnila prohlídka lokality závodu za účasti zástupců Městského úřadu Jeseník, odboru životního prostředí, která byla součástí jejich vyjádření k našemu závodu.
 Příprava závodu vrcholí i v dílnách. Přinášíme foto z přípravy vozu ARO 240 posádky Tomáš Janků a Jan Fibinger z Off Road Teamu Javorník ( v 5.ročníku jeli se startovním číslem 19 ). Auto zaznamenalo malou změnu oproti loňskému ročníku, dostalo nový motor 2,8D s Nissanu Patrol. A také i generální opravu karoserie včetně nového nástřiku. Záběry byly pořízeny v neděli 29.08.2004, tj. necelý týden před závodem.Byli jsme na Extrém Truck Trial v Mohelnici

Nejúspěšnější české trucktrialové posádky bojovaly víkendu 14. a 15.května 2004 v Mohelnici na druhém ročníku speciálního závodu v "Extrem Truck Trialu", který se letos uskutečnil pod záštitou hejtmanů Olomouckého a Pardubického kraje Jana Březina a Romana Línka. Účast v tomto závodu je pro české borce nejen výzvou, ale také důkazem, že stále patří mezi  trucktrialovou elitu.
      Letošního ročníku Extrém Truck Trialu Mohelnice 2004 se zúčastnilo celkem 32 posádek. V kategorii „Off Road“ se zúčastnily i dvě posádky Javornického spolku příznivců Off Road jako dvouposádka na voze ARO M461D. Přesto, že pro technickou závadu na vozidle museli ze závodu v sobotu odstoupit, obsadili v celkovém hodnocení z deseti posádek a v konkurenci terénních speciálů pěkná místa. Jiří Sedlák a David Kotas se startovním číslem 6 na se umístili na čtvrtém místě a s číslem 99 Jan Fibinger a David Janků na místě šestém.
       Na foto je zachycená javornická posádka č.99 Jan Fibinger a David Janků v sekci č.13, ve které obsadili pěkné druhé místo.


  


 JAVORNICKÝ OFFROAD 2003 - 5. ROČNÍK
 

V sobotu a v neděli 13. a 14.září 2003 se uskutečnil již 5.ročník závodu Javornický Off Road – Zálesí 2003. Na startu závodu se sešlo celkem 13 posádek. Po zahájení závodu a slavnostním startu na náměstí v Javorníku se posádky se svými vozy přesunuly na závodiště do malebné vesničky Zálesí. V sobotu nepřálo závodícím posádkám počasí. Chladno a celodenní déšť ovlivnily sjízdnost jednotlivých soutěží. Přesto jsme mohli vidět hodnotné sportovní výkony. První den závodu byl také poznamenán poruchami na vozidlech. Posádka Mašek – Jeřábek odstoupila již v druhé soutěži pro poruchu diferenciálu. Po páté soutěži, kdy do konce prvního dne zbývaly pouze dvě soutěže, odstoupila posádka Potyš-Poskočil pro poruchu převodovky a posádka Janků-Fibinger pro poruchu spojky.  Obě posádky však přes noc intenzivně na svých vozech pracovaly, aby se v neděli ráno opětovně postavily na start. Druhému dni závodu již počasí přálo, což přispělo k velkým výkonům soutěžících posádek. Po prvním dnu byla v čele závodu posádka Legerski-Lux před posádkami Janda-Janda a Vondrák-Vondráková.
Druhý den se jela novinka závodu – vložený závod, dvě náročné trialové sekce, které byly hodnoceny  samostatně, jako volný závod. Pro náročnost postavených tratí, byla účast v tomto závodě pro soutěžící dobrovolná. Přesto se ho zúčastnilo 11 posádek. A opravdu se bylo na co dívat.

Neděle byla velmi úspěšná pro posádky pořádajícího Javornického spolku příznivců Off Road. V hlavním závodu zvítězila posádka Janda-Janda, posádka Janků-Fibinger po celonoční opravě vozu (výměna spojky) skončila na 4.místě (v sobotu klesla pro poruchu až na 9.místo), posádka Sedlák-Kotas na místě 6. Ve volném závodě zvítězila posádka Janků-Fibinger. Protože letošní ročník byl jubilejní, byla vyhlášena také soutěž o dlouhodobě nejaktivnějšího účastníka všech uskutečněných ročníků. Do čela této soutěže se dostal Lukáš Janda a tak se stal držitelem putovního poháru.

Další informace: ZDE

VÝSLEDKOVÁ LISTINA HLAVNÍHO ZÁVODU

1 Janda Lukáš Janda Petr Javorník ARO M461 238 bodů
2 Adam Petr Adamová Věra Jeseník Toyota 221 bodů
3 Legerski Erich Lux Marek Těrlicko Suzuki Samurai 219 bodů
4 Janků Tomáš Fibinger Jan Javorník ARO 240 218 bodů
5 Vondrák Miloš Vondráková Ivana Hradec Králové Nissan 213 bodů
6 Sedlák Jiří Kotas David Javorník ARO M461D 207 bodů
7 Bárta Dušan Bárta Dušan ml. Zábřeh Toyota 205 bodů
8 Juřena Pavel Bican Tomáš Javorník Toyota 193 bodů
9 Uruba Tomáš Stecherová Olga Liberec Jeep Cherokee 186 bodů
10 Potyš Radim Poskočil Michal Javorník Suzuki Samurai 184 bodů
11 Dopita Martin Zetocha Petr Javorník ARO 244 179 bodů
12 Křen Jiří Uhlíř Martin Velká Kraš Suzuki Samurai 170 bodů
13 Mašek Michal Jeřábek Milan Brno Suzuki Samurai 147 bodů


VÝSLEDKOVÁ LISTINA VOLNÉHO ZÁVODU

1 Janků Tomáš Fibinger Jan Javorník ARO 240 55 bodů
2 Dopita Martin Zetocha Petr Javorník ARO 244 50 bodů
3 Křen Jiří Uhlíř Martin Velká Kraš Suzuki Samurai 45 bodů
4 Sedlák Jiří Kotas David Javorník ARO M461D 45 bodů
5 Vondrák Miloš Vondráková Ivana Hradec Králové Nissan 44 bodů
6 Potyš Radim Poskočil Michal Javorník Suzuki Samurai 42 bodů
7 Bárta Dušan Bárta Dušan ml. Zábřeh Toyota 42 bodů
8 Adam Petr Adamová Věra Jeseník Toyota 36 bodů
9 Janda Lukáš Janda Petr Javorník ARO M461 36 bodů
10 Legerski Erich Lux Marek Těrlicko Suzuki Samurai 35 bodů
11 Juřena Pavel Bican Tomáš Javorník Toyota 32 bodů


Fotky z tohoto ročníku jsou ZDE.
 


 


OFF – ROAD
LĄDECKIE BEZDROŻA
ZIMA 2003

Dne 8-9.2.2003 se u našich polských OFFROAD kolegů konal první ročník srazu místních příznivců terénních vozů, což jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít a proto jsme neváhali (jak kteří.... :o)) a vydali se sondovat jak takové závody v Polsku probíhají . Původní plán byl vyjet už v sobotu, jenže špatné počasí (moc velká zima) a kdoví co ještě způsobili, že jsme na závody dorazili až v neděli. Po bezproblémovém dojezdu do polských Trzebieszowic jsme kvůli špatnému značení dobrou půlhodinu bloudili a nevěděli kde se vše koná. Na dějiště trialu  jsme dorazili až kolem 10:30. Touto dobou již byly závody v plném proudu. Startovní pole bylo rozděleno do dvou kategorií leštěnky a speciály. Terén pro speciály by se dal charakterizovat slovy jako obtížný až neprůjezdný. Akorát jednotlivé trialy mohly být o něco kratší a pak by bylo vše super. Škoda jen, že se neúčastnila žádná česká posádka, ale nedostatek soutěžních vozů rozhodně nebyl, napočítal jsem okolo 70-ti strojů. Jediným větším zklamáním byla kategorie "leštěnek" která byla divácky dost nezajímavá. No ale to co nepředvedly leštěnky bohatě vynahradila kategorie speciálů a bylo se na co dívat. Celkově setkání působilo velice dobrým a přátelským dojmem a už teď se těším na další ročník. Třeba i s českou účastí...........uvidíme. A zde je pár fotek.
 

 


Úklid tratě


V sobotu 2.11.2002 proběhl úklid tratě. Jelikož počasí bylo úplně optimální (hustě pršelo) byla to celkem sranda. A pro ty co chtějí vidět ředitele a hlavního rozhodčí  při trochu jiné práci než při Offroadu tady mám pár fotek

        
        
        


Zpět


                                
                                 
                                                    
                                    
                                 
                                         
                                                           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
E - mail

 

 Webdesign
 
Lucasã